Wczytuję dane...

Oświetlenie kącika do pracy

Oświetlenie kącika do pracy

Nawet w niewielkim mieszkaniu możemy urządzić funkcjonalne i dobrze oświetlone miejsce do pracy - niezależnie od tego, czy potrzebujemy biurka do pracy na komputerze czy też blatu do pisania. Jeśli odpowiednio zaplanujemy wnętrze, jesteśmy w stanie stworzyć optymalną, dobrze oświetloną (np. lampką biurkową i plafonem LED) przestrzeń na każdym, nawet najmniejszym, metrażu. Zastanówmy się dziś wspólnie, jak w domu urządzić i oświetlić miejsce do pracy.

Przemyślane rozwiązania

Praktycznie na każdym metrażu mieszkania można wygospodarować miejsce na blat do pracy lub małe biurko. Takim miejscem może być niewykorzystana przestrzeń pod oknem lub wnęka czy nisza. Zazwyczaj nie jesteśmy w stanie zmieścić tam większych mebli, więc tego rodzaju przestrzeń pozostaje bezużyteczna. Może być to zatem dobre miejsce do pracy na komputerze, pisania czy pracy manualnej.

Biurko przy oknie czy szeroki parapet tworzący miejsce do pracy to najlepsze rozwiązanie, ponieważ wykorzystuje naturalne światło. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie wykorzystać światło dzienne. Jeśli chcemy przystosować do pracy wnękę lub niszę bez okna, to należy pomyśleć o odpowiednim oświetleniu tej przestrzeni - tak, aby nasz czas tam spędzony był jak najbardziej efektywny i komfortowy. Praktycznym pomysłem może być na przykład stolik lub biurko na kółkach, które mogą stać w różnych miejscach mieszkania i korzystać z naturalnego światła.

Oświetlenie miejsca do pracy

Aby zapewnić właściwe oświetlenie miejsca do pracy, pomyślmy nie tylko o lampie biurkowej, ale również o oświetleniu ściennym lub sufitowym. Eleganckim, a jednocześnie sprawdzającym się w każdym wnętrzu oświetleniem będzie plafon LED, który możemy wybrać w różnych wielkościach i kolorach.

Warto zaznaczyć, że oprócz oświetlenia takiego, jak lampka biurkowa i plafon LED, możemy dobrać również inne rodzaje lamp. Wszystko zależy od charakteru naszego wnętrza i jego potrzeb oświetleniowych. Należy jednak pamiętać, by zbyt dużą ilością światła nie obciążyć naszego wzroku.