Wczytuję dane...

Jak oświetlić hol i korytarz?

Jak oświetlić hol i korytarz?

Odpowiednie oświetlenie holu i korytarza jest niezwykle istotne, gdyż wpływa na pierwsze wrażenie, jakie tworzy nasz dom, biuro czy gabinet. Wysokiej jakości oświetlenie przeznaczone do wykorzystywania w korytarzu powinno się charakteryzować nie tylko właściwym natężeniem światła i temperaturą barwową, ale również trwałością i energooszczędnością.

Z tych właśnie powodów wybór lamp przeznaczonych do oświetlenia holu, korytarza czy poczekalni - zwłaszcza tych pozbawionych okien - musi być dokładnie przemyślany i zaprojektowany. Dobór oświetlenia to przede wszystkim uzyskanie odpowiedniej ilości i jakości światła przy zastosowaniu rozwiązań energooszczędnych. Tak przemyślane oświetlenie posłuży przez bardzo długi czas.

Jak dobrać oświetlenie do holu i korytarza?

Prawidłowo dobrane oświetlenie holu i korytarza musi posiadać nie tylko walory estetyczne, ale również uwzględniać aspekty energetyczne związane z brakiem światła dziennego. Lampy sufitowe, które wybieramy, powinny być zatem wykonane z materiałów najwyższej jakości i posiadać optymalnie dobrany osprzęt instalacyjny. Można się zdecydować również na coraz chętniej wybierane rozwiązania inteligentne, które pomagają w prawidłowym zarządzaniu oświetleniem.

Lampa w holu i korytarzu musi być trwała oraz zapewniać komfort gości. Plafon sufitowy to niepozorna, ale niezwykle funkcjonalna lampa. Choć plafony kojarzą nam się najczęściej z łazienką lub klatką schodową, obecnie stosuje się je we wszystkich rodzajach pomieszczeń. Co więcej, bogactwo kolorystyki i designu sprawia, że wypierają nawet tradycyjne żyrandole i kinkiety.

Plafon sufitowy

Dzięki uniwersalnemu designowi, plafon sufitowy można dopasować do dowolnego stylu wnętrza. Plafony oferowane są w różnych stylach - od nowoczesnych, minimalistycznych, poprzez industrialne, modernistyczne, aż do tradycyjnych i retro. Dzięki swojej wszechstronności, doskonale sprawdzą się jako oświetlenie holu, korytarza czy poczekalni. Źródło światła mogą w nich stanowić zarówno klasyczne żarówki, jak i nowoczesne diody LED.