Wczytuję dane...

Lampy do łazienki

Oświetlenie łazienkowe

Małe łazienki, duże salony kąpielowe, z oknem czy bez naturalnego źródła światła. Pomieszczenie znajdujące się w każdym domu. Może być przeciętne i nudne, a może wywoływać zachwyt. Jakie oświetlenie do łazienki wybrać, by było funkcjonalne, a zarazem piękne?

Wybór oświetlenia do łazienki warto rozpocząć już w fazie projektowania wnętrza. Niewielkie łazienki, typowe dla blokowych rozwiązań można optycznie powiększyć stosując minimalistyczne formy, duże lustra i jasne oświetlenie. Duże łazienki dają nam większe pole do popisu, pozwalając na zabawę kolorem, formą i fantazyjną aranżacją.

Górne lampy do łazienki

Lampy sufitowe, a może podświetlenie podwieszonego sufitu? Tradycyjny plafon czy elegancki abażur, przełamujący schemat łazienkowego oświetlenia. Główne światło, powinno dobrze rozświetlać całą przestrzeń. Plafoniery sufitowe mogą mieć formę wytwornych, kryształowych lamp w stylu glamour (Globo Renly), albo nowoczesnych opraw natynkowych (Italux Casemiro). Modne tuby sufitowe i spoty (Azzardo Eco Alix) nadają współczesny wymiar i w ciekawy sposób rozświetlają pomieszczenia. Oprawy ledowe downlight mogą być zarówno montowane natynkowo, jak i wpuszczane w sufit. Kapitalnie rozpraszają światło. W sklepie lampystudio.pl przedstawiamy szeroką ofertę, czołowych na rynku producentów, by umożliwić wybór oświetlenia dla każdej łazienki.

Halogeny łazienkowe - sposób na jasną łazienkę

Subtelnie zdobią, ale przede wszystkim spełniają rolę skutecznego oświetlenia. W porównaniu z tradycyjnymi żarówkami, są wydajniejsze i trwalsze w użytkowaniu. Dzięki ulepszonej technice żarówki, halogeny tworzą optymalne oświetlenie nawet w ciemnych łazienkach, gdzie nie dociera światło naturalne.

Halogen jest żarówką z żarnikiem wolframowym, wypełnioną gazem szlachetnym z niewielką ilością halogenu. Należy, zatem do żarowych źródeł światła. Dzięki nowej technologii halogeny umożliwiają jednak z tej samy mocy, uzyskać większą ilość światła, niż zwykłe żarówki. Iluminacja jest bielsza, niż światło z tradycyjnego źródła i trwalsza w użytkowaniu. Zaletą jest także, brak przyciemniania się bańki wraz z użytkowaniem. Światło ma jasną barwę (bielsze światło), przyjemniejszą w odbiorze dla ludzkiego oka i dobrze sprawdza się, jako ściemniacz, nie tracąc żywotności w częstych procesach ściemniania i zapalania. Podsumowując halogen łazienkowy w praktyce wypada lepiej w porównaniu z żarówką tradycyjną. Jest bardziej ekonomiczny, trwalszy i przyjaźniejszy w odbiorze, w codziennym użytkowaniu.

Kinkiety łazienkowe

Boczne oświetlenie przestrzeni, to zarówno wyeksponowanie ścian jak i dobry sposób na jasne doświetlenie luster. Ułatwia dokładne golenie, czy precyzyjne wykonanie makijażu. Do tego może być efektownym elementem dekoracyjnym.
Kinkiety o większej mocy świecenia, przy lustrach, o mniejszej mocy, ozdobne i dekoracyjne na ścianach bocznych. Przemyślane podłączenie przez elektryka, umożliwia zapalanie strefowe lamp w zależności od efektu, jaki chcemy otrzymać. W ciemnych łazienkach dobrym rozwiązaniem jest też zastosowanie czujnika ruchu, aby wchodząc np. w nocy do łazienki nie szukać włącznika światła, a automatycznie zapalić boczne oświetlenie. Nie oślepi ono mocnym światłem, a jedynie łagodnie rozświetli łazienkę.

Lampy do łazienki z efektem wow!

Chcąc stworzyć niepowtarzalny klimat, możemy wybrać mniej oczywisty sposób oświetlania naszej toalety. Dyskretne podświetlenie półek, wnęk, czy wanny, albo tylne podświetlenie lustra wystarczy, aby zanurzyć się w gorącej kąpieli i zrelaksować po całym dniu pracy.

Natomiast efekt mocnego światła uzyskamy montując systemy szynowe. Zastosowane reflektory można dowolnie nakierunkować na elementy wystroju i dekoracje, albo na lustra by jeszcze bardziej rozpraszały jasne światło.

Lampy łazienkowe led - gwarancja dobrego oświetlenia

Energooszczędne diody Led mają kilka zalet, które pozytywnie wpływają na zastosowanie ich, jako łazienkowych opraw światła. Przede wszystkim są bardziej trwałe niż lampy żarowe, mniej się nagrzewają, nie emitują szkodliwego dla wzroku i skóry promieniowania UV, w przeciwieństwie do świetlówek kompaktowych zawierających rtęć.

Mogą mieć postać długich taśm ledowych, montowanych w odporne na wilgoć oprawy, albo gotowych lamp i żarówek. Lampa diodowa z gwintem Edisona do złudzenia przypomina klasyczną żarówkę żarową, choć z włóknami pokrytymi luminoforem typu LED jest lampą ledową. Gdy wybieramy oświetlenie łazienki led, należy zwrócić uwagę na opis lampy Led, czy jej barwa jest „ciepła biała” czy „zimna biała”.

Łazienka jest specyficznym pomieszczeniem, do którego się często wchodzi i wychodzi. Miejscem, gdzie światło jest zapalane na krótko i nie ma czasu na pełne rozpalenie się, czego wymagają np. żarówki energooszczędne. Lampy łazienkowe led, są praktycznie niewrażliwe na częste wyłączenia, a przy tym niezwykle szybko osiągają 100% jasność. Sprawdza się to zarówno w ciemnych łazienkach, toaletach, nawet przy połączeniu światła z czujnikiem ruchu, załączającym oświetlenie automatycznie.

Pokaż cały opis

Sortuj według: Wyświetl po produktów