Wczytuję dane...

Lampy Vintage

Lampy vintage - kropka nad „i” wyjątkowego wnętrza

Masz swoją wizję wyjątkowej przestrzeni? Dokładnie wiesz, czego chcesz i jak ma wyglądać otoczenie, w którym czas się zatrzyma? Jeśli urządzasz dom w stylu vinage, nie może w nim zabraknąć lamp, których charakter podkreśli styl i nietuzinkowość wystroju.

Lampy są takim elementem wykończenia wnętrz, które ma spełniać funkcje praktyczne jak i estetyczne. W zależności, jakiego efektu oczekujemy, wybieramy lampy wiszące, stojące, kinkiety, plafony, lampki biurkowe. Wybór jest ogromny. Chcąc dobrze oświetlić pokój zwróćmy uwagę na lampy wiszące z kilkoma źródłami światła, o dużej mocy świecenia, natomiast dla stworzenia intymnego klimatu, doskonale sprawdzają się lampki nocne, podłogowe czy stołowe z pojedynczymi żarówkami.

Lampa vintage czy lampa retro?

Czym tak naprawdę różni się retro od vintage? Styl retro jest oparty na postarzaniu mebli, dodatków tak by wyglądały jak stylizacje z lat minionych. Vintage jest natomiast wykorzystaniem prawdziwych staroci, które nawet przez lata stania w kącie czy na strychu nie straciły swego piękna. Polega na łączeniu elementów z minionych dekad w jedną, spójną całość. Czasem nieco awangardowo, czasem wręcz szokująco.

Oba style mają w sobie coś, co niezwykle przyciąga i hipnotyzuje. Budzi nostalgię za minioną epoką, a jednocześnie stwarza doskonałą przestrzeń do życia. Oba style są dość często ze sobą mylone, ale widząc efekt wprowadzenia dawnych rozwiązań do dzisiejszej architektury nie ma to najmniejszego znaczenia.

Jak stworzyć wnętrze w stylu vintage?

Przyglądając się aranżacjom w stylu vintage, mamy wrażenie, że czas w tych miejscach płynie inaczej. Meble, lampy, dodatki po prostu są, niezmiennie piękne i praktyczne, a życie toczy się swoim torem. Znakiem rozpoznawczym jest zestawienie przeciwieństw, łączenie przeszłości z teraźniejszością, zachowując przy tym charakterystyczną dla stylu spójność.

Można skorzystać z nowych rzeczy, zrobionych na wzór zaczerpnięty z minionych dekad. Lampa wisząca vintage nad drewnianym stołem, nada jadalni zupełnie inny wymiar, lampa vintage stojąca podkreśli klimat pomieszczenia, stylizowany kinkiet doświetli ściany subtelnym światłem.

Nowoczesne wnętrze, stara kamienica i lampy vintage

Stylowa kamienica, w której wyraźnie wyczuwalny jest powiew historii, doskonale skomponuje się z nowoczesnym wykończeniem w stylu vintage. Jednak ten styl dobrze współgra z supernowoczesnym domem. Osoby, które wybierają aranżację w stylu retro czy vintage to silne jednostki, ceniące komfort i praktyczne rozwiązania. Wyłamują się poza schematy i twórczo gospodarują przestrzenią.

Pokaż cały opis

Sortuj według: Wyświetl po produktów