Wczytuję dane...
Oświetlenie poddasza ze skosami

Oświetlenie poddasza ze skosami

Domy z poddaszem to niezwykle popularne rozwiązanie, pozwalające na lepsze zagospodarowanie przestrzeni wewnątrz budynku bez konieczności przepłacania za obiekt parterowy zajmujący większy teren. I chociaż samo poddasze potrafi być niezwykle przytulne, zapewnienie mu optymalnego oświetlenia nie należy często do najprostszych zadań. Powodem jest tu przede wszystkim fakt, że skośny sufit uniemożliwia często montaż lamp wiszących, które sprawdzają się na niższych poziomach. Właśnie dlatego w niniejszym artykule opowiemy, czym powinni się kierować wszyscy klienci, planujący zakup lamp na poddasze.

Dlaczego montaż oświetlenia na skośnym suficie jest tak problematyczny?

Obecność skosów przekłada się nie tylko na spadzistość sufitu, ale również mniejszą ilość wolnej przestrzeni. Do roli oświetlenia na poddasze ze skosami nie warto zatem wybierać dużych żyrandoli. Pochyłość sprawia bowiem, że oświetlenie nie prezentuje się estetycznie, zaś niski strop znacząco ogranicza ilość wolnego miejsca. Oczywiście nie oznacza to, że żyrandole wcale się tu nie sprawdzą – jeśli jest taka możliwość, możemy umieścić je na poziomej części sufitu lub w miejscu, gdzie dwa skosy łączą się ze sobą. W większości przypadków konieczne jest jednak postawienie na rozwiązania zaprojektowane z myślą o niskich pomieszczeniach.

Stylowe oświetlenie niskiego poddasza

Wybierając elementy oświetlenia niskiego poddasza, powinniśmy postawić przede wszystkim na rozwiązania umożliwiające montaż pod skosem lub proste nakierowanie emitowanego strumienia światła na konkretne miejsce. Dlatego bardzo popularnym wyborem są tu różnego rodzaju halogeny oraz plafony wmontowywane bezpośrednio w sufit lub ściśle do niego przylegające. Rozwiązanie to jest o tyle korzystne, że nie tylko nie zabiera zbyt wiele wolnej przestrzeni, ale również pozwala na uzyskanie efektu optycznego powiększenia pomieszczenia.

Ciekawą opcją pozwalającą na stylowe oświetlenie niskiego poddasza są również kinkiety. Zamontowane punktowo nad miejscami, w których domownik będzie przebywać najczęściej, czyli nad biurkiem i łóżkiem, stanowią one praktyczną alternatywę dla lamp nocnych i biurowych. Należy jednak pamiętać, że tego typu oświetlenie może być montowane wyłącznie na pionowych powierzchniach.

Nastrojowe oświetlenie na poddasze ze skosami

Nie zapominajmy, że oświetlenie na poddaszu powinno być równie praktyczne, jak efektowne. Najwyższe poziomy domów nierzadko są bowiem miejscem, w którym pojawiają się pokoje dziecięce, gościnne, sypialnie czy biura. Warto zadbać o stworzenie w nich przytulnego nastroju. Zasadniczą kwestią, którą warto wziąć pod uwagę, jest poziom nasłonecznienia poddasza. Pomoże nam to bowiem w doborze oświetlenia pomocniczego, stanowiącego uzupełnienie sufitowego oświetlenia głównego.

Ciekawym rozwiązaniem są w szczególności stojące lampy na poddasze, które można przestawić w zależności od obecnych potrzeb i które jednocześnie stwarzają przytulną atmosferę. Oświetlenie tego typu pozwoli nam lepiej doświetlić najbardziej zaciemnione zakątki poddasza. Co więcej, rozproszenie światła ku górze umożliwia uzyskanie niepowtarzalnej wręcz atmosfery. Warto też zastanowić się nad montażem taśm LED – oświetlenie od dołu znakomicie sprawdza się bowiem w przypadku przestrzeni pod skosami.

Zakup odpowiednich lamp na poddasze

Jak zatem widać, montaż oświetlenia na skośnym suficie to kwestia wymagająca dobrego rozplanowania oraz doboru odpowiednich lamp. Z tego też powodu warto postawić na usługi specjalistycznych sklepów, oferujących zróżnicowane oświetlenie dla różnego typu poddaszy. W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór kinkietów, plafonów, taśm LED oraz lamp stojących, które znakomicie sprawdzą się w niemal każdym domu. Oferujemy także rozwiązania pozwalające na stylowe oświetlenie nawet bardzo niskich pomieszczeń, a także szeroki wybór innych produktów, obejmujący m.in. oprawy drewniane. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do bliższego zapoznania się z dostępnym na LampyStudio.pl oświetleniem!

Najpopularniejsze wpisy na blogu:

  1. Gdzie wyrzucać i utylizować żarówki?
  2. Podstawowe zasady oświetlenia w feng shui – starożytnej praktyce aranżacji wnętrz
  3. Ile kosztuje remont łazienki?
  4. Styl skandynawski w domu i mieszkaniu
  5. Ruch artystyczny Bauhaus w wystroju i budownictwie
  6. Kolor antracyt w wystroju wnętrz
  7. Najlepsze sposoby na oszczędzanie prądu w domu i mieszkaniu
  8. Jakie kolory i style pasują do szarego?
  9. Sposoby na wyciszenie mieszkania
  10. Lampy solarne ogrodowe - zalety i wady
  11. Jak przeliczać moc żarówek LED? 1W ile to lumenów?
  12. Oświetlenie przedpokoju z czujnikiem ruchu — dlaczego warto je wybrać?
  13. Jakie oświetlenie do garderoby będzie najlepsze?
  14. Oświetlenie pergoli — jaką oprawę wybrać?
  15. Jakie lampy do garażu?
  16. Jakie światło w domu: ciepłe czy zimne?
  17. Lampy w stylu marynistycznym
  18. Lampy w stylu nowojorskim
  19. Oświetlenie poddasza ze skosami
  20. Dlaczego warto zamontować ściemniacz LED?
  21. Jak oświetlić schody wewnętrzne i zewnętrzne?