Wczytuję dane...
Jakie lampy do garażu?

Jakie lampy do garażu?

Wybór najlepszego rodzaju oświetlenia do warsztatu lub garażu powinien zależeć od tego, do czego i kiedy go używasz. Niskie temperatury mogą mieć negatywny wpływ na działanie niektórych źródeł światła, a jeśli podczas pracy wymagane jest doświetlenie wszystkich szczegółów, będziesz musiał zwrócić uwagę na jasność światła. Oświetlenie garażu do użytku w nocy może wymagać większej mocy w porównaniu do tego stosowanego w ciągu dnia. Oto kilka ogólnych wskazówek dotyczących wyboru nowoczesnego oświetlenia garażu

Oświetlenie garażowe LED — na co zwrócić uwagę? 

Zastanawiasz się, jakie lampy do garażu wybrać, aby pomieszczenie to było oświetlone równomiernie, a ponadto prezentowało się estetycznie? Niezależnie od tego, czy Twój garaż jest osobnym budynkiem, czy jest umiejscowiony w bryle domu, w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na wielkość przestrzeni, którą chcesz oświetlić. Z reguły rozmiar oprawy oświetleniowej powinien wynosić od jednej czwartej do jednej trzeciej wysokości otworu bramy garażowej po zamontowaniu z dowolnej strony. Oprawy zainstalowane na środku powinny być wystarczająco duże, aby zdołały oświetlić całą szerokość podjazdu. Jeśli w warsztacie masz stół, przy którym wykonujesz różne naprawy, zastosuj dodatkowe źródła światła — montowane na ścianie lub suficie. Pozostałe obszary, w których mogą być potrzebne dodatkowe źródła światła, to:

  • przestrzeń nad bramą garażową

  • przestrzeń na ścianie, na której wiszą narzędzia

  • przestrzenie zajmowane przez urządzenia takie jak zamrażarka pralko-suszarka,

  • magazyn sezonowy,

  • wewnętrzne drzwi wejściowe (w przypadku garażu umieszczonego w bryle domu).

Niezależnie od tego, czy mowa o oprawach sufitowych, czy ściennych, nowoczesne oświetlenie garażu powinno znajdować się na odpowiedniej wysokości, aby nie oślepiać i nie stwarzać ryzyka niebezpieczeństwa. Wybieraj spośród płaskich, ale szerokich opraw — w pomieszczeniach o niskim suficie unikaj oświetlenia wiszącego, które wyposażone jest w długie przewody. 

Jeśli chodzi o technologię oświetleniową, duża popularnością cieszą się diody LED, które działają znacznie dłużej niż tradycyjne żarówki. Wybierając je, przyczynisz się do zmniejszenia comiesięcznych rachunków za prąd, a także unikniesz konieczności częstej wymiany żarówek. Duże znaczenie ma w tym przypadku temperatura barwowa, która różni się w zależności od źródła światła — parametr ten wyrażany jest w Kelwinach (K). Im niższa jego wartość, tym cieplejsze (bardziej żółte) oświetlenie, natomiast im wyższy, tym światło chłodniejsze (niebieskie). Najbardziej optymalna temperatura, do której należy dążyć, jeśli chodzi o oświetlenie garażu, to około 5000K. To, jaka barwa światła do garażu będzie najbardziej odpowiednia, zależy w wielu przypadkach od indywidualnych potrzeb. 

Jakie oświetlenie garażowe wybrać?

Jeśli w Twoim garażu znajdują się stare oprawy fluorescencyjne, możesz wymienić je na nowoczesne żarówki G9. Zapewniają one dłuższą żywotność i mniejsze zużycie energii w porównaniu do stosowanych przed laty świetlówek. Żarówki LED zapewniają również równomiernie rozłożone światło, które jest jaśniejsze od żarówek fluorescencyjnych i ma bardziej neutralną temperaturę barwową. W pomieszczeniach niskich warto zastosować oprawy wpuszczane (podtynkowe), które instaluje się w suficie. Również oprawy w formie plafonów spełnią swoją funkcję jako oświetlenie garażowe

Jest Dobrym pomysłem na zwiększenie bezpieczeństwa zarówno Twojego, jak i domowników, jest oświetlenie zewnętrzne garażu. Takie aranżacje świetlne sprawią, że całe otoczenie wokół niego, tym także podjazd, będzie dobrze widoczny po zmroku. Do wyboru masz m.in. oprawy dogruntowe, montowane pomiędzy kostkami brukowymi, a także plafony zewnętrzne przeznaczone do instalacji w zadaszeniu. 

Nowoczesne oprawy oświetleniowe w sklepie LampyStudio.pl

Odpowiednie oświetlenie garażu ułatwia wykonywanie zadań i chroni przed wypadkami w warsztacie. Oprawy i żarówki LED to świetny wybór — energooszczędny i niezawodny. Zastanów się, gdzie potrzebujesz oświetlenia dodatkowego, a gdzie najlepiej sprawdzi się oprawa główna (górna). Rozważ różne style opraw dla różnych obszarów i wybierz temperaturę barwową żarówki, która odpowiada Twoim potrzebom. W sklepie LampyStudio.pl znajdziesz wiele różnych opraw do zastosowań zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. 

Najpopularniejsze wpisy na blogu:

  1. Gdzie wyrzucać i utylizować żarówki?
  2. Podstawowe zasady oświetlenia w feng shui – starożytnej praktyce aranżacji wnętrz
  3. Ile kosztuje remont łazienki?
  4. Styl skandynawski w domu i mieszkaniu
  5. Ruch artystyczny Bauhaus w wystroju i budownictwie
  6. Kolor antracyt w wystroju wnętrz
  7. Najlepsze sposoby na oszczędzanie prądu w domu i mieszkaniu
  8. Jakie kolory i style pasują do szarego?
  9. Sposoby na wyciszenie mieszkania
  10. Lampy solarne ogrodowe - zalety i wady
  11. Jak przeliczać moc żarówek LED? 1W ile to lumenów?
  12. Oświetlenie przedpokoju z czujnikiem ruchu — dlaczego warto je wybrać?
  13. Jakie oświetlenie do garderoby będzie najlepsze?
  14. Oświetlenie pergoli — jaką oprawę wybrać?
  15. Jakie lampy do garażu?
  16. Jakie światło w domu: ciepłe czy zimne?
  17. Lampy w stylu marynistycznym
  18. Lampy w stylu nowojorskim
  19. Oświetlenie poddasza ze skosami
  20. Dlaczego warto zamontować ściemniacz LED?
  21. Jak oświetlić schody wewnętrzne i zewnętrzne?